Кенија

  во

  Првата дама на САД, Меланија Трамп одлучи Денот на вљубените да го помине со децата кои се пациенти со тешки болести, а живеат во домот за деца Children's In. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Повеќе од 30 милиони луѓе низ целиот свет имаат оштетување на говорот и се соочуваат со тешкотии кога станува збор за комуникација со луѓе што не го знаат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Биолозите направија ретки снимки од елегантната голема мачка како величествено се движи во Кенија. Ова е прва фотографија на африканскиот црн леопард од 1909 ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Мистичното суштество со својата камера го овековечил британскиот фотограф Вил Бурард Лукас во дивините на Кенија. Црниот леопард е млад мажјак, а патувал со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Биолозите направија ретки снимки од елегантната голема мачка како величествено се движи во Кенија. Ова е прва фотографија на африканскиот црн леопард од 1909 ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Мистичното суштество со својата камера го овековечил британскиот фотограф Вил Бурард Лукас во дивините на Кенија. Црниот леопард е млад мажјак, а патувал со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Патниците можат да ги искористат ексклузивните попусти при резервации на билети за двајца или повеќе патници кои патуваат заедно во бизнис класа, како и да ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Иако авокадото оригинално потекнува од Јужна Америка, Африка е таа што заработува од сè поголемата популарност на ова овошје. Растот на популарноста на ...
  сите 5 | | | веќе видена

   „Патот дотаму беше навистина мачен и помислував „Зошто ми требаше ова“ кога слетав и го почувствував пеколното афричко лето, но Најроби ме воодушеви со ...
  сите 4 | | | веќе видена