Кембриџ

  во

  За љубителите на модата и фановите на стилот на Кејт Мидлтон, еве една добра вест. Војвотката од Кембриџ на своето прво официјално појавување во јавност во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Племето Баџао живее во југоисточна Азија е необично по тоа што може да нурка до 70 метри и да остане под вода дури 13 минути. Овие "суперлуѓе" имаат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Племето Баџао живее во југоисточна Азија и необично е по тоа што може да нурка и до 70 метри длабочина и да остане во вода дури 13 минути. Овие „суперлуѓе“ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Зеќирија Хасипи, новиот директор на Бирото за развој на образованието, смета дека од стручен аспект програмите се добри и засега нема да се менуваат или ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На 29.11.2018 година во Националниот театар во Сараево се одржа свечена церемонија на доделување на меѓународни награди за медицински истражувања International ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Маргарет Атвуд (1939) е канадска поетеса, романсиерка, книжевна критичарка, есеистка и активистка за заштита на животната средина. Магистрирала на Харвард во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во кралските кругови се проширила веста дека Кејт Мидлтон повторно е бремена. Во април минатата година, Кејт го родила принцот Луиз, а потоа, пред крајот на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во кралските кругови се проширила веста дека Кејт Мидлтон повторно е бремена. Во април минатата година, Кејт го родила принцот Луиз, а потоа, пред крајот на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Подготвил: Дарко Јаневски Приказната за раѓањето на Исус опишана кај Лука, поаѓа од тоа дека Јосиф и Марија морале да се вратат во Витлеем, бидејќи секој морал ...
  сите 3 | | | веќе видена