Кејт

  во

  Американскиот филм „Титаник“, го освоил светот пред 21 година. Премиерно е прикажан на 18-ти ноември, 1997-ма година, а после тоа ги преполнил кино салите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Британскиот принц Чарлс полни 70 години и во таа пригода денес ќе пие чај со група луѓе кои исто така полнат 70 години оваа година. По повод роденденот, беа ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Британскиот принц Чарлс полни 70 години и во таа пригода денес ќе пие чај со група луѓе кои исто така полнат 70 години оваа година.По повод роденденот, беа ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Британскиот принц Чарлс полни 70 години и во таа пригода денес ќе пие чај со група луѓе кои исто така полнат 70 години оваа година. По повод роденденот, беа ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Британскиот принц Чарлс полни 70 години и во таа пригода денес ќе пие чај со група луѓе кои исто така полнат 70 години оваа година. По повод роденденот, беа ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Гламурозната роденденска забава во елитниот дел од Лос Анџелес собра многу познати лица од светската културна сцена. Холивудската ѕвезда Леонардо ди Каприо го ...
  сите 8 | | | веќе видена

   Меган Маркл и Кејт Мидлтон откако влегоа во кралското семејство, многу брзо ги добија титулите на стилски икони чии модни потези ги следи целиот свет. Од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Бременоста на Меган Маркл веќе со недели ги полни страниците на британските таблоиди, а обожавателите на кралското семејство сакаат да го знаат секој детаљ. ...
  сите 35 | | | веќе видена

   Меган Маркл ги обожава дизајнерските чевли на Маноло Бланик, а Бланик пак, ја обожава неa. Во интервју за „Footwear News“, тој отворено зборувал за тоа што ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Според анкета на синџирот кино-сали Шоукејс, „Бегство од Шошенк“ е најдобар филм во последните 30 години, Том Хенкс е најдобар глумец, а Џуди Денч – најдобра ...
  сите 7 | | | веќе видена