Кедира

  во

  „Газета дело Спорт“ открива кои клубови имаат најголем буџет за плати и кои фудбалери најмногу заработуваат во Серија А. Италија Ѕвездата на Јувентус, ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Додека чекаме да продолжи италијанското првенство, еве како се платите на играчите во Серија А. Многумина веруваат дека структурата е показател дека Јувентус ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Јувентус ја доби дерби пресметката со Наполи во Торино, во возбудлив меч со дури седум гола, Калиду Кулибали е трагичар откако си постигна автогол во 92. ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Јувентус слави во дерби пресметката со Наполи, гостите направија голем кам-бек и се вратија од 3-0, но Калиду Кулибали ја затресе сопствената мрежа во 92. ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Јувентус слави во драматичното дерби против Наполи со конечни 4-3. Италијанскиот првак ги освои бодовите во крајно неизвесната голеада на „Алијанц“ стадионот, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Јувентус и Наполи одиграа феноменален дерби-натпревар во второто коло од „Серија А“, во кој „старата дама“ во неверојатна завршница стигна до победа од 4-3. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Германскиот играч од среден ред Емре Џан по се изгледа ќе го напушти Јувентус, пишува „Газета дело Спорт“. Џан планира да замине после само една сезона ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Се погласни се шпекулациите за преговорите на Јувентус со ПСЖ околу ангажман на Бразилецот Нејмар. „Старата дама“ кон Париз би го пратила Пол Дибал со добра ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Бразилските и шпанските медиуми овие денови пишуваат дека Јувентус преговара со ПСЖ за Нејмар. Според информациите Јувентус во Париз би испратил сума од 100 ...
  сите 44 | | | веќе видена