Катерина

  во

  25 нови „бомби“ и повеќе од 130 илјади смс пораки и транскрипти, донесе денеска обвинителката Фатиме Фетаи на рочиштето за предметот Монструм. Со овластување ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Во Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ неделава започнаа подготоките за новата премиера претставата „Слуга двајца господари“ по текст на Карло ...
  сите 79 | | | веќе видена

  СЈО била институција во која можело да се вработите по три основи, велат од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ која поднесе Предлог одлука за основање на Анкетна ...
  сите 389 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе Предлог одлука за основање на Анкетна комисија за утврдување на прекршување ...
  сите 389 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе Предлог одлука за основање на Анкетна комисија за утврдување на прекршување ...
  сите 389 | | | веќе видена

  Потребна е АНКЕТНА комисија за СЈО, бидејќи СЈО веројатно е најголемиот пример за вработување со непотизам во Македонија, обвинува пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 389 | | | веќе видена

  За случајот „Монструм“, денеска во Основниот суд Скопје 1 се пуштаат 25 прислушувани разговори во врска со петкратното убиство кај Смилковско езеро пред седум ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе Предлог одлука за основање на Анкетна комисија за утврдување на прекршување ...
  сите 389 | | | веќе видена

  Денес во текот на судењето за случајот „Монструм“, јавноста имаше можност да чуе нови докази од добропознатиот случај - петкратното убиство кај Смилковско ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Денес во текот на судењето за случајот „Монструм“, јавноста имаше можност да чуе нови докази од добропознатиот случај - петкратното убиство кај Смилковско ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Лилјана Затуроска, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, упати уште еден апел до до пратеничките групи во Собранието да го поддржат предлогот за основање Анкетна комисија со ...
  сите 389 | | | веќе видена

  „Нешто суштинско нема во бомбите“ вели адвокатката на оштетените во случајот „Монструм“ Дафинка Ивановска, и додава дека не е примерно власта да има влијание ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе Предлог одлука за основање на Анкетна комисија за утврдување на прекршување ...
  сите 389 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе Предлог одлука за основање на Анкетна комисија за утврдување на прекршување ...
  сите 389 | | | веќе видена

  Откако јавната обвинителка Фатиме Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ на судијата Огнен Ставрев му даде документ, овластување кое го потпишал ...
  сите 180 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Љубљана, Катерина Павлова Николовска, Никола Ѓуровски Љубовта и поддршката од најблиските им два сила и енергија на македонските одбојкари на ...
  сите 344 | | | веќе видена