Каталонија

  во

  Усман Дембеле одново ги разгоре страстите во Каталонија после неговата најнова повреда, не поради тежината на истата, туку поради фактот што младиот Французин ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Британецот Кевин Пери (20) претрпел колапс на белите дробови при застрашувачко искуство на ролеркостер во летувалиштето Сало во Каталонија. Кевин вели дека ...
  сите 6 | | | веќе видена

  И денес сме тука да следиме се што се случува на трансфер пазарот. Бидете во тек! Јувентус потврди – мора да заминат шест играчи! Трансферот на Ловрен ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Агентот на Филипе Кутињо денеска бил во просториите на Барселона за да се договорат условите под кои Бразилецот ќе замине од „Ноу Камп“ по нецели две години во ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Нејмар имаше две лоши сезони во ПСЖ, но за него сè уште има голем интерес и сега во директна битка се вечните шпански ривали Барселона и Реал Мадрид. Барса ...
  сите 149 | | | веќе видена