Кастро

  во

  Американската Централна разузнавачка агенција(ЦИА) од своето основање, кон средината на минатиот век, убила повеќе странски политичари и јавни личности, а ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екипата на Џенова ремизираше пред своја публика со 2-2 против Удинезе. Новиот предводник на Горан Пандев, Иван Јуриќ, по две кола е без победа во Серија А, а ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Стандардниот првотимец на Барселона, Жорди Алба изненадувачки го загуби своето место во шпанската репрезентација и тоа откако истата ја презема Луис Енрике. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Денеска, 9 октомври е Светскиот ден на поштите. Во продолжение другите настани што го обележаа овој ден: 1547.- Роден е Мигуел де Сервантес, прочуен шпански ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Штутгарт се намачи да стигне до првите три бода викендов во новата сезона од германската Бундеслига, иако имаше водство, истото за момент го прокоцка со еден ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пријателите открија дека младиот играч за врска на Ливерпул, Фабињо пропуштал тренинзи поради одење во црква и се што правел, правел во „договор со Бог“. ...
  сите 12 | | | веќе видена