Картер

  во

  Поранешната НБА супер ѕвезда и сегашен аналитичар на ТНТ, Кевин Гарнет за прв пат во јавноста откри една интересна информација, облог кој тој и колегите од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Марта Ина Ингам ја изгубила својата чанта во 1954 година, во средно училиште во Индијана, а по 65 години, таа ќе ја добие назад заедно со покана за матурската ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во телефонот и низ лаптопот веќе имам една-две листи со идеи за приказни што би било убаво некогаш да ги напишам, како надоврзување на серијалот, вели Васко ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рано утрово на Ол-стар викендот во Шарлот се одржа првиот дуел на ѕвездите или поточно на надежите во НБА лигата (Ѕвезди во подем-Рајзинг стар) кои им припадна ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Момчето се загушило со јаглерод моноксид во своето комбе на 13-ти јули 2014-та година. Американката од Масачусетс, која своето депресивно момче го убедила да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Мишел Картер (22) е осудена на 15 месеци затвор , зашто го принудувала своето момче на самоубиство. Девојката од Масачусец со десетици СМС пораки , денеска , ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Греми е најпочитуваната и најпрестижната награда која може да се добие во музичката индустрија. Она што е Оскарот за филмовите, тоа е Греми за песните. Во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Неколку интересни мечеви се одиграа во НБА лигата, но дефинитивно највозбудливо беше во Бостон во славната „Ти-Ди Гарден“ каде Лос Анџелес Лејкерс успеа по ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Роџер Федерер во интервју со „Проџект“ откри една необична работа за него – постојано плаче додека патува со авион! „Секогаш станувам емоционален кога гледам ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Реставрацијата на гробницата на славниот египетски фараон Тутанкамон официјално е завршена. Работите кои минатите девет години ги спроведувал Институтот за ...
  сите 5 | | | веќе видена