Каролина Гочева

  во

  Вчеравечер речиси да немаше рамнодушен Македонец кој не се радуваше на пласманот и успехот на нашата евровизиска преставничка и песната „Proud“. Социјалните ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На втората полуфинална вечер на Евровизија која се одржа сношти во Тел Авив, под реден број 17 настапуваше македонската претставничка Тамара Тодевска со ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Нашата Каролина Гочева совршено знае да ги носи оделата од брендот „Манго“. Доказ за тоа е што на страната на шпанското издание на магазинот „Elle“, каде токму ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Откако се забавуваа во Њујорк и Тулум, популарниот македонски пар, Каролина Гочева и Михаил Корубин дојдоа во Лос Анџелес. Заедно со нивните пријатели тие се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Каролина Гочева, во придружба на Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски, во продавница за пијано на Менхетен во Њујорк, ја испеа песната „Со маки сум се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Каролина Гочева, во придружба на Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски, во продавница за пијано на Менхетен во Њујорк, ја испеа песната „Со маки сум се родила“. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Одморот на Каролина Гочева и Михаил Корубин продолжува. Славниот брачен пар сподели нови фотографии од романтичната авантура во Тулум, Мексико. Од цветни, до ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Каролина Гочева, во придружба на Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски, во продавница за пијано на Менхетен во Њујорк, ја испеја песната „Со маки сум се родила“. ...
  сите 13 | | | веќе видена