Карлос

  во

  Американското Министерство за правда во соопштение за печатот изјави дека основачот на Викиликс, Џулијан Асанж може да се соочи со 175 години затвор поради ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Екипата на Реал Мадрид пред 13 години направи Галактико тим во кој беа донесени бројни светски ѕвезди. Меѓутоа, многу ѕвезди на едно место не секогаш значи ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Многумина сонуваат да постигнат спектакуларен гол во финалните моменти од натпреварите, а посебно тоа е така кога се работи за клучни и одлучувачки натпревари. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Венецуелскиот фудбалер Џанкарло Малдонадо постигна одличен гол во последните минути од натпреварот за Депортиво Тахира, со што го остави тренерот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Многумина сонуваат да постигнат спектакуларен гол во финалните моменти од натпреварите, а посебно тоа е така кога се работи за клучни и одлучувачки натпревари. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалот понекогаш знае да испише интересни приказни, како оваа на фудбалерот од Венецуела, Џанкарло Малдонадо. 36 годишниот репрезентативец на Венецуела и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалот понекогаш знае да испише интересни приказни, како оваа на фудбалерот од Венецуела, Џанкарло Малдонадо. 36 годишниот репрезентативец на Венецуела и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По рекордно распродадениот концерт во ВИП Арената „Борис Трајковски“, Стинг повторно се враќа во Скопје на спектакуларен концерт на градскиот стадион на 02 – ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Лондонската полиција ги заплени предметите на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, што ги остави зад себе во амбасадата на Еквадор откако земјата му го ...
  сите 56 | | | веќе видена