Карло Анчелоти

  во

  Враќањето на Зинедин Зидан во Реал Мадрид израдува многу фанови и фудбалски легенди на „кралскиот клуб“, а во оваа група спаѓа и легендарниот Карло Анчелоти ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Познатиот француски весник “France Football” составил листа од 50 најдобри тренери на сите времиња. Кога доделувате каква било награда или правите листа, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Наполи дозволи Удинезе да се врати од 2:0 негатива на „Сан Паоло“, но на крајот стигна до 4:2 победа за заедно со поразот на Јувентус од Џенова да се доближат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Наполи дозволи Удинезе да се врати од 2:0 негатива на „Сан Паоло“, но на крајот стигна до 4:2 победа за заедно со поразот на Јувентус од Џенова да се доближат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Артуро Видал минатото лето беше на чекот да се врати во Италија, имаше договор со Интер, но во последен момент пристигна понуда од Барселона, па Чилеанецот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Артуро Видал минатото лето беше на чекот да се врати во Италија, имаше договор со Интер, но во последен момент пристигна понуда од Барселона, па Чилеанецот ...
  сите 13 | | | веќе видена