Карла

  во

  Карла имала само 23 години кога ја започнала врската со Мик Џегер, а набрзо и со Ерик Клептон. Карла Бруни и Ерик Клептон Во времето кога се гледала со ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Серена Вилијамс за 71 минута игра избори пласман во третото коло на Австралија опен. Американката во второто коло ја победи Јуџини Бушар од Канада 6/2, 6/2. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Серена Вилијамс за 71 минута игра избори пласман во третото коло на Австралија опен. Американката во второто коло ја победи Јуџини Бушар од Канада 6/2, 6/2. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Американскaта пејачка Ријана го тужи својот татко, Роналд Фенти, за користење на нејзиниот бренд Фенти во комерцијални цели. Според неа тој терал луѓе да ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Dolce&Gabbana ја претставија кампањата за колекцијата пролет/лето 2019. За потребите на кампањата, италијанската модна марка ангажираше дури седум фотографи. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Охридско лето“ во рамки на активностите што ги спроведува надвор од редовната фестивалска програма, организира голем солистички концерт на пијанистот Емануеле ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пијанистот Емануеле Арчиули, еден од најоригиналните и интересни изведувачи на денешната класична музичка сцена, ќе настапи во рамките на зимскиот дел од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  „Охридско лето“ во рамки на активностите што ги спроведува надвор од редовната фестивалска програма, организира голем солистички концерт на пијанистот Емануеле ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тој денес би наполнил 72 години. Од злочинот во кој настрадал кога бил убиен пред домот во Мајами помина 21 година, а одговорите на прашањето зошто се случила ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Охридско лето“ во рамки на активностите што ги спроведува надвор од редовната фестивалска програма, организира голем солистички концерт на пијанистот Емануеле ...
  сите 12 | | | веќе видена