Карла

  во

  Љубителите на тенисот ширум светот сепак нема да имаат можност да уживаат во пресметката помеѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер во четирифиналето на УС Опен, ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Доцна синоќа се одиграа мечевите од 16. финалето во машка конкуренција. Рафаел Надал се изнамачи со Николас Башивашвили (3:1), дел Потро беше убедлив против ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Њујорк, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Швајцарскиот ас Роџер Федерер се пласира во второто коло на УС Опен со вчерашната победа над Јапонецот Јошихито Ношиока. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Ако знаеме нешто за семејството, тоа е дека членовите не треба да бидат поврзани со крв. Понекогаш тие кои се генетски најблиску до нас, всушност ни се ...
  сите 3 | | | веќе видена