Кари

  во

  Бекот на Портланд трејлблејзерс, Демиен Лилард, ја одбележа ноќта во НБА со постигнување кое е видено само уште еднаш во историјата на лигата. Тој стана ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Одличен рецепт кој ќе го обожавате! 1 пиле сол масло сенф лук кари соино масло мелен бибер Во чинија ставете сол, соино масло, бибер, сенф, измешајте. ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Шампионот Торонто ги прегази кандидатите за титулата Лос Анџелес лејкерс со 107:92 во првиот меч за нив во НБА по рестартот на сезоната. Кајл Лаури беспрекорно ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Во современиот деловен јазик, ретко можете да слушнете фрази како: „Ќе ти се јавам откако ќе дремнам“ или „Денес цел ден ќе спијам“: Очекуваме да слушнеме ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ во текот на паузата поради коронавирусот беше критикуван поради својата физичка состојба затоа што многумина тврдеа дека ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Уште четири контролни натпревари беа одиграни синоќа во НБА лигата во Орландо, а најинтересно беше на мечот помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Далас Маверик. Во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Екипите од НБА-лигата почнаа да се загреваат со пријателски пресметки во пресрет на продолжувањето на сезоната. За седум дена одново ќе гледаме атрактивна ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Популарната апликација за споделување видеа „Тик-ток“ можеби ќе биде забранета во САД поради грижи за приватноста на корисниците. Што значи тоа за корисниците ...
  сите 14 | | | веќе видена

   Доколку сакате вкусен и едноставен летен ручек кој не подразбира премногу труд и време во готвењето, имаме идеален предлог. Вкусни, крцкави тортиљи со свежи ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Ова е традиционално грузиско јадење кое може да се јаде и следниот ден. Освен тоа, сега е сезоната на доматите и штета е да не се искористи. Што се однесува до ...
  сите 89 | | | веќе видена