Кардиф

  во

  Арсенал заслужено го совлада градскиот ривал Челзи во дербито од 23. коло во Премиер лигата. По мечот, Маурисио Сари истакна дека е лут на своите фудбалери за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Воедно Солскјер запиша и рекорд, тој е првиот менаџер во историјата на Манчестер Јунајтед што триумфирал на првите свои шест лигашки мечеви со клубот. После ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Тимот на Ливерпул денес во драматичен натпревар го совлада Кристал Палас на „Енфилд“. Натпреварот за „црвените“ не започна добро, Таусенд постигна погодок во ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Ливерпул успеаја да ја добијат битката со жилавиот Кристал Палас и одново да ја зголемат предноста во однос на второпласираниот Манчестер Сити ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Ливерпул ги надмина сите проблеми за да стигне до неверојатна, но и тешка 4:3 победа над Кристал палас за да остане на првото место на Премиер лигата, додека ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Ливерпул се мачеше против Кристал Палас во 23. коло од Премиерлигата, но успеа да стигне до значајна победа во трката за шампионската титула од 4-3. „Црвените“ ...
  сите 67 | | | веќе видена