Кардиф

  во

  Децата од урбани средини чии мајки страдале од депресија за време на бременоста, имаат поголеми изгледи во текот на животот да развијат некакво нарушување во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо распали по оние кои употребуваат статистика за да го анализираат настапот на Манчестер јунајтед во градското дерби кое го загубија со 3-1. Англија ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Кардиф вчера го победија Брајтон со 2:1 во 12. коло од англиската Премиер лига. Брајтон одлично го започна натпреварот и во шестата минута со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лестер го одигра својот прв натпревар „Кинг Пауер“ стадионот по смртта на неговиот сопственик, Вичај Сривадханапрада. „Лисиците“ не успеаја да постигнат гол ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Сол Бамба беше херој на Кардиф во денешната победа над Брајтон (2:1), постигнувајќи гол во последните моменти од средбата. Дефанзивецот реализираше во 90. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лестер го одигра својот прв натпревар „Кинг Пауер“ стадионот по смртта на неговиот сопственик, Вичај Шривадханапрахба. „Лисиците“ не успеаја да постигнат гол ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Лестер го одигра својот прв натпревар „Кинг Пауер“ стадионот по смртта на неговиот сопственик, Вичај Сривадханапрада. „Лисиците“ не успеаја да постигнат гол ...
  сите 16 | | | веќе видена

  " alt=Првиот домашен меч на Лестер сити по трагичната смрт на нивниот претседател Вичаи Шриваданапрада, за жал не помина со победа на „лисиците“, кои одиграа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Лестер го одигра својот прв натпревар „Кинг Пауер“ стадионот по смртта на неговиот сопственик, Вичај Сривадханапрада. „Лисиците“ не успеаја да постигнат гол ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Првиот домашен меч на Лестер сити по трагичната смрт на нивниот претседател Вичаи Шриваданапрада, за жал не помина со победа на „лисиците“, кои одиграа само ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Првиот домашен меч на Лестер сити по трагичната смрт на нивниот претседател Вичаи Шриваданапрада, за жал не помина со победа на „лисиците“, кои одиграа само ...
  сите 16 | | | веќе видена