Караџиќ

  во

  За да не се збуните, затоа што за повеќето гледачи Никола Којо е синоним за Миша, потребно е да знаете дека овој лико го играле Михаило Јевтиќ, а подоцна и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По коментарите на капитенот на српската репрезентација, Александар Коларов дека не ги сфаќа фудбалерите кои се Срби а решаваат да играат за Црна Гора, од тимот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Последиците од масовното иселување и од се помалиот број на новородени деца стануваат видливи и оваа учебна година, која официјално започнува в понеделник. ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Народниот театар во Приштина, со седиште во Грачаница, во октомври одбележува јубилејни 70 години постоење. Јубилејот ќе биде одбележан на 8 октомври, со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Милорад Додик побара од парламентот на Република Српска да го повлече извештајот од 2004 година, составен од претходната влада, која го призна масакрот во ...
  сите 14 | | | веќе видена