Карабах

  во

  Силекс по речиси две децении и повеќе ќе ја претставува Македонија во квалификациите во Лигата на Шампионите. Ждрепката сакаше ривал да биде силниот состав на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Во најновиот број на Слободен печат чиајте: – Партиски молк во врска со составувањето парламентарно мнозинство – Jавното затишје крие тајна бура? – Цехот од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот претставник во квалификациите од фудбалската Лига на шампиони, тимот на Силекс, доколку го елиминира шампионот на Азербејџан, Карабах, во следното ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Малку чудно, но таква беше “среќата“ на нашите екипи кои ова лето ќе ја претставуваат Македонија во фудбалска Европа. Познато е дека во квалификациите во ЛШ и ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Силекс во 2.квалификациско коло во ЛШ, ако го мине Карабах ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Шериф и Фола ЕШ. Познати се и останатите можни двојки. Динамо ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Македонските претставници во квалификациите од Лига Европа, Шкупи, Ренова и Шкендија ги дознаа противниците за првото коло. Лига Европа Дури три од четирите ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Денеска во Нион беа извлечени можните двојки за 2.квалификациски групи во Лигата на Шампионите. Силекс, македонскиот претставник во случај да го мине тимот на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Ако Силекс го помине Карабах ќе игра со Шериф Тираспол од Молдавија или Фола Еш од Луксембург. Македонија Македонскиот претставник во квалификациите од Лигата ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Откако вчера беа познати паровите во првото квалификациско коло од ЛШ, каде Силекс ќе игра со Карабах од Азербејџан, попладнево и претставниците на Македонија ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Македонските претставници во квалификациите од Лига Европа, Шкупи, Ренова и Шкендија ги дознаа противниците за првото коло.Дури три од четирите македонски ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Азербејџан како дестинација е судена за македонските екипи во европските натпреварувања ова лето. По Силекс, кој ќе се соочи со Карабах во квалификациите за ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Нион, 10 август 2020 (МИА) – Македонскиот претставник во квалификациите од фудбалската Лига на шампиони, тимот на Силекс, доколку го елиминира шампионот на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Клубот од Кратово веќе знае дека на 18 или 19 август ќе ги одмери силите против Карабах во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. А денеска со ...
  сите 80 | | | веќе видена