Карабах

  во

  Стефан Спировски и Дарко Велковски се македонските репрезентативци кои може да ја претставуваат нашата земја во групната фаза од Лигата на Европа. Спировски, ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Урош Матиќ е херојот на АПОЕЛ, а несудениот македонски репрезентативец со еврогол во 68. минута ја запечати победата на кипарскиот првак од 2:0 на гостувањето ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Црвена Звезда на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград одигра нерешено 1:1 против Копенхаген, поволен резултат кој што повеќе им одговара на Данците. Пред крајот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Грчки ПАОК и холандски Ајакс одиграа спектакуларно реми 2-2 во првиот меч од второто коло во квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. На популарниот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Грчки ПАОК и холандски Ајакс одиграа спектакуларно реми 2-2 во првиот меч од второто коло во квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. На популарниот ...
  сите 24 | | | веќе видена