Капиштец

  во

  На површина од 90 хектари во општина Ѓорче Петров ќе биде лоциран новиот Клинички центар. Конечната одлука до крајот на месецот треба да ја донесе Владата, но ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека без вода утринава ќе бидат дел од корисниците на улицата „Васил Ѓорѓов“ во скопската населба ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Сите зимски тераси на кафулињата и рестораните на улица Аминта Трети (Ленинова) ќе се уриваат бидејќи се нелегални. Општина Центар им доставила допис на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сите мерки кои се преземаат против загадувањето на воздухот во градот не можат да се мерат со она што како ефект го имаат ветровите кои дуваат во Скопската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација" известуваат дека денес поради дефект без вода ќе бидат дел од жителите во населба Капиштец, како и на улицата ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Најголем дел од ДУП ќе бидат ревидирани и донесени до крајот на првата половина на 2019 година, соопшти градоначалникот на општина Центар Богдановиќ. Досега е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фирмата „Пелагонија Гостивар“ треба да врати 1,5 милиони евра на Општина Центар кои ги доби по тужбата за раскинување на договорот за изградбата на катната ...
  сите 19 | | | веќе видена

  ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека поради уличен дефект Ф-80 мм на ул.Васил Ѓоргов бр.34 во нас.Капиштец, прекинато водоснабдување ќе имаат ...
  сите 38 | | | веќе видена