Канскиот

  во

  Долгогодишната соработка со фестивалот не е случајна, Renault на светско ниво е партнер на најголемите фестивали вклучувајки го Канскиот филмски фестивал и ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Македонски проекти поврзани со продукција и дистрибуција за три години добиле 643.006 евра од програмата „Медија“, што нè сместува во земји со низок капацитет ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Македонски проекти поврзани со продукција и дистрибуција за три години добиле 643.006 евра од програмата „Медија“, што нè сместува во земји со низок капацитет ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Си-ен-ен повлекува три епизоди од шоуто на готвачот Ентони Бурдејн со неговата девојка, глумицата Ејжа Арџенто и поради обвиненијата кон неа за сексуален напад ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Си-ен-ен повлекува три епизоди од шоуто на готвачот Ентони Бурдејн со неговата девојка, глумицата Ејжа Арџенто и поради обвиненијата кон неа за сексуален напад ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Си-ен-ен повлекува три епизоди од шоуто на готвачот Ентони Бурдејн со неговата девојка, глумицата Ејжа Арџенто и поради обвиненијата кон неа за сексуален напад ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Со американскиот филм „First man“ (Првиот човек) на Дејмијен Чазел, во Венеција вчера е отворен 75. филмски фестивал. Годинава во трката за престижната награда ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Организаторите на Сараевскиот филмски фестивал се приклучија кон Повелбата 50/50 до 2020 година која предвидува еднаква застапеност и можности за мажите и ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Од 19 до 22 јули, Охрид е домаќин на првиот „Бич филм фестивал“ на европски филмови. Новиот концепт на фестивали се сели во Охрид и тоа на плажа под ѕвездите, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Францускиот филм „120 отчукувања во минута“ на режисерот Робин Кампиљо (Мароко, 1962) од завчера е на репертоарот на киното „Милениум“. Филмот беше фаворит на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Долгоочекувана американска комедија „Ти бркаш“ и францускиот филм „120 удари во минута“ кој освои гран-при на престижниот Кански фестивал, од утре (четврток, ...
  сите 7 | | | веќе видена