Кандахар

  во

  Жителот на општина Бутел и новинарот Нерџи Валмир Кучи на својот Фејсбук профил сподели статус во кој вели дека ова не се улици на некоја населба во Кандахар, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во судири помеѓу армијата и талибанците во Авганистан во последните 24 часа загинаа десетина луѓе, соопштија властите во Кабул, а САД се обидуваат да ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Десетици луѓе загинаа во судирите помеѓу армијата и талибанците во Авганистан во изминатите 24 часа, соопштија властите во Кабул, додека САД се обидуваат да ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Непресметливата политика кон Балканот, покажува примерот со Заев, во регионот има дестабилизирачко влијание, пишува „Зиддојче цајтунг.“ Макрон во меѓувреме го ...
  сите 361 | | | веќе видена

  Двајца американски војници погинаа и уште двајца се повредени во експлозија на бомба што нивното возило ја нагазило на пат, во јужен Авганистан, соопшти ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Двајца американски војници погинаа и уште двајца се повредени во експлозија на бомба што нивното возило ја нагазило на пат, во јужен Авганистан, соопшти ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Двајца американски војници погинаа и уште двајца се повредени во експлозија на бомба што нивното возило ја нагазило на пат, во јужен Авганистан, соопшти ...
  сите 26 | | | веќе видена