Каменица

  во

  Фудбалерите на „Кит Го“ ја запишаа првата победа во новата сезона во Втората лига – Исток, славејќи со 1:0, на домашен терен против Осогово. Избраниците на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Фудбалерите на „Кит Го“ ја запишаа првата победа во новата сезона во Втората лига – Исток, славејќи со 1:0, на домашен терен против Осогово. Избраниците на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Со претставување на фолклорните ансамбли од Европа, Азија и Америка, во виничкото село Истибања почна Меѓународниот фестивал „Истибањско Здравоживо 2019“. Како ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Убедлив Тиквеш, пораз на Беласица и прво реми на Брегалница во новата сезона е впечатокот од 4. коло во Втората лига – Исток. Саса поведе во 30. минута со ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Фото: АрхиваСо претставување на фолклорните ансамбли од Европа, Азија и Америка, во виничкото село Истибања почна Меѓународниот фестивал „Истибањско Здравоживо ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Попладнево од 15:30 часот се закажани сите натпревари од 4.коло во Втората лига – Исток. Брегалница, која досега играше блескаво и ги „тероризираше“ сите свои ...
  сите 33 | | | веќе видена

  На Македонија наскоро ѝ следува нов многу голем економски товар, а со тоа и економски удар од кој со години ќе трпи последици, односно ќе отплаќа долгови. Со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Општина Македонска Каменица активно се вклучува во реализација на ЕСКО проектот, финансиран од Регионалната програма за енергетска ефикасност. Македонска ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Младинскиот репрезентативец Анес Османоски со своите само 19 години е еден од плејадата млади фудбалери во редовите на Брегалница кои веќе сериозно го носат ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Потребни се од седум до осум милиони евра за да се реши свлечиштето на магистралниот пат од виничкото село Истибања до Македонска Каменица. Патот што води до ...
  сите 3 | | | веќе видена