Камбоџа

  во

   Поет, екстремен космополит, филолог и логофил, така себеси се опишува Зориа Петкоска Калајџиева, која во моментот живее и работи како новинар во Токио, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пеачката прозборела за плановите кои ги подготвува со својот сопруг, и открива дека тешко ја поднесува пубертетската фаза на својата ќерка.Гоца Тржан открила ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Владина делегација, предводена од вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за здравство Венко Филипче, денес учествуваше на активности во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Владина делегација, предводена од вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Женева учествуваше во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Владина делегација, предводена од вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Женева учествуваше во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Владина делегација, предводена од вицепремиерот за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и министерот за здравство д-р Венко Филипче, денес учествуваше на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во светот има чудни и неприфатливи за нас обичаи поврзани со љубовта и сексуалниот живот. Еве некои од нив, кои директно ја шокираат западната цивилизација: ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Собранието со 80 гласови „за“ изгласа одлуката да пристапување кон уставни измени, заради имплементација на Договорот од Преспа. Со ова се отвора патот за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Синоќа во Собранието со 80 гласови „за“ беше изгласана одлуката да пристапување кон уставни измени, заради имплементација на Договорот од Преспа. Со ова се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Засега е неизвесна ситуацијата околу промената на името од Република Македонија во Република Северна Македонија а уставните промени се закочени. Не се знае што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пилотот Данијел Бојер тврди дека преку „Гугл мап“ го открил местото на падот на малезискиот авион MH370, кој пред четири години исчезна мистериозно за време на ...
  сите 21 | | | веќе видена