Калјари

  во

  Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо е задоволен што првиот напаѓач на овој тим, Гонзало Игуаин започна да постигнува голови, но порача дека ќе мора да поработи на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Милан не успеа да го победи Калјари на гостувањето од четвртото коло на Серија А и мора да се задоволи само со бод од средбата која заврши со резултат 1:1. На ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во првите три натпревара од четвртото коло на фудбалското првенство на Италија, фаворитот Наполи оствари победа потешко од очекуванот, а Интер кој има голем ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Минатогодишниот вицешампион во Серија А, Наполио претрпе тежок пораз на гостувањето ја Сампдорија, а Калјари на гости славеше кај Аталанта во последните ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Фудбалскиот пат честопати знае да биде навистина необичен и да оди од крајност во крајност, некогаш во позитивна насока, но во одредени случаи и во негативна. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Јувентус во саботата го доби полесно од очекуваното дербито против Лацио со 2:0 во трката по осмото скудето со ред, а второто дерби од второто коло во Серија ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Јувентус, Наполи и Рома имаа посакуван победнички старт на новата кампања во Серија А, но тоа од „нога“ не му појде на тимот на Интер кој веќе во првото коло ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Болка и гнев се измешани во Италија ден по една од најголемите трагедии во поновата историја на земјата, откако во уривањето на мостот Моранди во Џенова ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Возачот на камионот кој успеа да закочи на неполн метар пред делот од мостот Моранди што се сруши во Џенова, им кажал само на спасувачите за трауматичното ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Најмалку 35 лица, меѓу кои три деца на возраст од 8, 12 и 13 години, загинаа во рушењето на надвозникот во Џенова, објавија агенциите повикувајќи се на извори ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Најмалку 35 лица загинаа при уривањето на мост во Џенова, но од Италија пристигнува и веста поврзана со фудбалскиот голман Давиде Капело. Поранешниот член на ...
  сите 57 | | | веќе видена