Калјари

  во

  Амар Рамадан со многу упорност, тешка битка, но и квалитет успеа да дојде до момент што ќе го памети цел живот, откако го потпиша првиот професионален договор. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Иако пандемијата на коронавирусот ги стави најголемите фудбалски екипи во „црвено“, се чини дека за Интер нема да има никакви проблеми бидејќи сопствениците ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Масимилијано Алегри по пауза од една година, од наредната сезона повторно ќе и се врати на тренерската работа. Медиумите во Италија шпекулираат дека тој би ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Масимилијано Алегри по пауза од една година, од наредната сезона повторно ќе и се врати на тренерската работа. Медиумите во Италија шпекулираат дека тој би ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Откако Џорџо Кјелини во биографијата откри детали од времето кога Фелипе Мело му бил соиграч, Бразилецот често е во медиумите, раскажува анегдоти кои немаат ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите англиски фудбалери во историјата, Гери Линекер, раскажа за случката од пред 30 години, кога на мечот против Република Ирска од Светското ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Калјари, Раџа Наинголан, кој уште е член на Интер, добро ги познава состојбите во италијанскиот фудбал, и призна дека би му биде предизвик да ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ромелу Лукаку откри неверојатен податок за тимот на Интер, сомневајќи се дека можеби сите играчи имале коронавирус, но никогаш не биле тестирани. Ова се ...
  сите 25 | | | веќе видена