Каљари

  во

  Огромно изненадување се случи попладнево во 33 коло во италијанската Серија А. Лацио кој сеуште беше во игра за пласман на позиција која носи во ЛШ, загуби во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Огромно изненадување се случи попладнево во 33 коло во италијанската Серија А. Лацио кој сеуште беше во игра за пласман на позиција која носи во ЛШ, загуби во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Лацио изненадувачки беа поразени од „фенерџијата“ Киево на домашен терен со 1-2 во 33. коло во Серија А, губејќи го чекорот со тимовите кои се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Капитенот на Фиорентина Давиде Астори го загуби животот во сон пред нешто повеќе една година на 31 годишна возраст. Астори почина во хотелот во Удине, ноќта ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев го одигра целиот натпревар меѓу Сампдорија и Џенова, неговиот тим беше поразен со 2-0. Италија Големото ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонскиот напаѓач Илија Несторовски и оваа сезона игра во одлична форма во дресот на италијански Палермо, пишува Спортски.мк. Во рамките о 30-тото коло од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Македонскиот напаѓач Илија Несторовски и оваа сезона игра во одлична форма во дресот на италијански Палермо. Во рамките о 30-тото коло од Серија Б Палермо со ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Леонардо Бонучи истакна дека неговата изјава за Моис е погрешно сфатена. Кин во натпреварот против Каљари постигна гол во 85-тата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Леонардо Бонучи имаше изјава која предизвика многу полемики по скандалот во Каљари каде Кин беше навредуван на расна основа. Италија По натпреварот Бонучи рече ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Милански Интер и Аталанта од Бергамо одиграа реми без голови попладнево на „Џузепе Меаца“ во рамки на 31. коло на Серија А. Двете екипи создадоа свои шанси, но ...
  сите 43 | | | веќе видена