Калифорнија

  во

  Папагалот одлетал од својот дом во Калифорнија во непознат правец . Неочекувано по цели 4 години папагалот Нејџел се вратил кај неговиот сопственик Дарен Чик и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Џастин Крагт имал само две години кога е пронајден сам и напуштен како плаче пред театарот во Сеул, во Јужна Кореја. Неколку километри подолу, пред една ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Џастин Крагт имал само две години кога бил пронајден како сам и напуштен плаче пред театарот во јужнокорејскиот град Сеул. Нешто подоцна, на еден километар ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Патувањата на љубовните двојки често знаат да се претворат во најинтересните спомени од нивните животи. Таква приказна е дел од животот на Денис Давитковски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ентузијазмот на еден англиски претприемач го претвори своето хоби обновување на „чехословачката Веспа“ во вистински успешен стартап. Десет години откако ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рами лесно можеше да ги земе парите и тешко ќе беше некој да се посомнева во него, но ова младо момче сметало дека треба да постапи правилно. Постапките на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ентузијазмот на еден англиски претприемач го претвори своето хоби обновување на „чехословачката Веспа“ во вистински успешен стартап. Десет години откако ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Азија Арџенто бара од актерката Роуз Мекгован, која е само една од жените кои го обвинија холивудскиот продуцент Харви Вајнстин за сексуално злоставување, да и ...
  сите 7 | | | веќе видена