Кале

  во

  Траса на движење на натпреварувачите ќе почне од улицата „Самоилова“ (Музеј на современа уметност) долж улицата „Лазар Личеноски“ (круг околу Скопско кале) до ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во организација на Велосипедската федерација на Македонијам, утре од 11 до 14 часот ќе се одржи велосипедска трка „Трофеј Кале 2018“. Траса на движење на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Кампот Кале во Франција бил симбол на мигрантската криза во Европа, се додека не бил затворен и урнат во октомври 2016. година. Овој камп, некогаш познат како ...
  сите 5 | | | веќе видена