Кака

  во

  Суеверието како опсесивно-компулсивно активност формира страв во умот на поединецот кој го тера да се усогласи со или да направи нешто што со децении се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во пресрет на утрешното одбележување на 45-годишнината од студентскиот бунт против хунтата, грчката полиција презема драконски безбедносни мерки во Атина. ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во пресрет на утрешното одбележување на 45-годишнината од студентскиот бунт против хунтата, грчката полиција презема драконски безбедносни мерки во ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Чудна е судбината на човекот кој го постигна најубавиот гол за 2015 година. Пред три години целиот свет слушна за Вендел Лира . На гала вечерта на ФИФА ја доби ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Значително е подобрена конкурентноста на македонските слободни зони на глобално ниво како директен резултат на новиот Закон за финансиска подршка на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Значително е подобрена конкурентноста на македонските слободни зони на глобално ниво како директен резултат на новиот Закон за финансиска подршка на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Значително е подобрена конкурентноста на македонските слободни зони на глобално ниво како директен резултат на новиот Закон за финансиска подршка на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Значително е подобрена конкурентноста на македонските слободни зони на глобално ниво како директен резултат на новиот Закон за финансиска подршка на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Флорентино Перез си го запиша своето име како еден од најважните луѓе во историјата на славниот Реал Мадрид, и порталот „Гол“ ја испитува позадината и успехот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Звездата на Пари Сен Жермен, Бразилецот, Нејмар да Силва, откри дека никогаш не била негова желба да го носи дресот со број 10 во репрезентацијата. Дресот со ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Со децении наназад Бразил е фабрика за фудбалски таленти од каде европските клубови ги купуваат идните темели на нивниот состав. По неколку години пауза, Милан ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Шефик Џаферовиќ, Жељко Комшиќ и Милорад Додик се новите членови на Претседателството во Босна и Херцеговина, така велат резултатите од изборите кои беа одржани ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во овој момент најскапиот фудбалер во светот, Нејмар вчера одигра фантастичен натпревар против српска Црвена Звезда во кој постигна хет-трик (6:1). Како и што ...
  сите 48 | | | веќе видена