Кака

  во

  Овие топчиња од морков се вкусен и здрав десерт што се прави за “пет минути”. Потребно ви е: Еден голем морков, измиен, излупен и изрендан Шест урми, исецкани ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Бразилецот, Рикардо Кака овој викенд присустувваше во Милано и го гледаше големото дерби помеѓу Милан и Рома на „Сан Сиро“, но ја искористил и приликата да го ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Рикардо Кака изминатиов викенд беше во Милано и го гледаше во живо големото дерби меѓу Милан и Рома на „Сан Сиро“, но сепак она од што останал посебно ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер на Милан, Рикардо Кака пристигна во Милано со цел да превземе една од директорските позиции во таборот на „росонерите“. Рикардо Кака ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Рикардо Кака, последниот играч кој успеал да ја освои „Златната топка“ пред доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, и фудбалер кој својата кариера ја ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Рикардо Кака, последниот играч кој успеал да ја освои „Златната топка“ пред доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, и фудбалер кој својата кариера ја ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Милан ова лето доживеа големи промени. Клубот премина во рацете на „Елиот“ и се промени конплетното раководството на миланскиот гигант. Пристигнаа клупските ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шокантно останаа „кралевите“ без Зидан, па го заменија со „чудниот" тренер Лопетеги, потоа го продадоа Кристијано Роналдо и до сега не доведоа негова „идеална" ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Рикардо Кака е последниот играч кој успеал да ја освои „Златната топка“ пред доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси која трае точно 10 години, а сега ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Рикардо Кака е последниот играч кој успеал да ја освои „Златната топка“ пред доминацијата на Кристијано Роналдо и Лионел Меси која трае точно 10 години, а сега ...
  сите 39 | | | веќе видена