Кај

  во

  Според германските медиуми , на Масен му било речено да се повлече , додека ваквата одлука на Владата доаѓа по одговорот на Масен на протестите на десничарите ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во вечерните часови на вчерашниот ден, 41-годишна скопјанка во полиција пријавила дека додека таа не била присутна, нејзиното малолетно дете исчезнало од соба ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Очекуваме позитивен резултат од референдумот и му посакуваме успех на Заев, порача портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос на ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Управувањето со градските паркинзи во своја надлежност ќе го преземе Општина Битола. Советот веќе ја изгласа иницијативата за формирање на Јавно претпријатие ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Видеото што на Инстаграм  го постави домаќинот на Мадуро , дополнително ги огорчи жителите на уништената Венецуела , во која има милионска инфлација и луѓето ...
  | | веќе видена

  На стадионот „Џузепе Меаца" во Милано, составот на Интер во еден од поинтересните дуели во денешната програма е домаќин на Тотенхем, а дефинитивно ќе биде како ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Увид во состојбите и можностите за подлабоки реформи во работењето на Центарот за социјална грижа во Тетово. Ова беше целта од денешната посета на министерката ...
  сите 92 | | | веќе видена

  - Сакав на самото место да се уверам со какви предизвици се соочуваат во секојдневната работа вработените на тетовскиот Центар за социјални грижи. Ние сме во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Се надевам дека на 30 септември што е можно повеќе Македонци ќе го искористат своето демократско право и ќе гласаат. Одлуката сега е во рацете на граѓаните на ...
  сите 239 | | | веќе видена

  Тоа е нивната можност и се надевам дека ќе ја искористат, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас. Тој на заедничката прес-конференција со ...
  сите 239 | | | веќе видена

  Приливот на мигранти во Европа нема во скоро време да биде намален и решението на овој проблем може да биде само политичко, изјави рускиот претседател Владимир ...
  сите 48 | | | веќе видена