Каиро

  во

  Офицери од Британската армија во Втората светска војна, една година престојувале во Кумановско-Козјачкиот Регион за да ги обучат партизаните како да се борат ...
  | | веќе видена

  Мајк Помпео порача дека САД е силата „на доброто“ на Блискиот исток, додека пак Иранците возвратија и порачаа дека Американците се силата „на хаосот“. За време ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација денес го игра првиот натпревар на ракометниот Мундијал во Германија и Данска. Во првиот дуел денес во Минхен денес ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација попладнево (почеток 15:30 часот) го игра првиот натпревар на ракометниот Мундијал во Германија и Данска. Македонија е во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска за време на посетата на Египет, порача дека САД остануваат посветени на Блискиот Исток и покрај плановите на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Државниот секретар на САД, Мајк Помпео пристигна денеска во Каиро на разговори со египетските лидери додека ја продолжува турнејата по земјите од Блиски Исток, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Православните христијани се собраа во Москва, Витлеем, Ерусалим, Каиро и други градови во светот за да го прослават Божик. Прославуваат верниците чии цркви се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Православните христијани се собраа во Москва, Витлеем, Ерусалим, Каиро и други градови во светот за да го прослават Божик. Прославуваат верниците чии цркви се ...
  сите 22 | | | веќе видена