Кафе

  во

  Јас сум студентка од внатрешноста, бев одличен уеник во мојот град и верувајте немаше да стигнам таму каде што сум ако барем малку стандардот ни беше по добар. ...
  | | веќе видена

  Ова се совети од народните верувања, а пораката гласи: кога сте на гости, пред да си заминете, никогаш не го оставајте до половина испиен пијалакот, бидејќи, ...
  | | веќе видена

  Неодолив десерт кој ќе ве освои… 500 мл слатка павлака 50 гр шеќер 1 рум шеќер 1 пакување желатин во листови 2 лажички инстант кафе 1 лажичка виски Кафето ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Благодарни за ослободувањето од канџите на терористите, жителите на сириската провинција Сувејд на официјалниот прием кај Башар Ел Асад го кренале ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најголемиот крузер на светот прв пат запловил во американските води. Луксузниот крузер во текот на летната сезона пловел по Медитеранот, обиколувајќи ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хотелот „Коринтија“ е меѓу најбараните во Будимпшта. Ако проверите на booking.com веднаш ќе ве информираат дека во токму овој хотел кој уште од првата ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Некои мажи се како брза храна – зависни сте од нив, а потоа имате грижа на совест. Други се како кафе – силни, жешки и не ви даваат да спиете. Посилниот пол ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Популарната шпанска модна марка Манго ја претстави колекцијата дизајнирана за декемвриската празнична сезона, полна со забави и прослави. Дизајнерите од Манго ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Цвеклото е зеленчук корисен за здравјето, со супер вкус кој многу помага. Свежото цвекло е еден од најдобрите чистачи на црниот дроб.Се користи свежо, како ...
  сите 61 | | | веќе видена