Каеда

  во

  Најмалку 15 луѓе загинаа во вчерашниот терористички напад врз луксузниот хотелски комплекс во главниот град на Кенија, Најроби, а меѓу жртвите се и еден ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Опсадата на хотелскиот комплекс во Најроби заврши по речиси 20 часа, а напаѓачите се убиени, изјави утрово преседателот на Кенија, Ухуру Кенијата. Тој истакна ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Опсадата на хотелскиот комплекс во Најроби заврши по речиси 20 часа, а напаѓачите се убиени, изјави утрово претседателот на Кенија, Ухуру Кенијата. Тој истакна ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент во својата најнова серија совет и препораки за своите граѓани низ светот предупреди дека американските граѓани се постојана цел ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент во својата најнова серија совет и препораки за своите граѓани низ светот предупреди дека американските граѓани се постојана цел ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмалку 15 луѓе загинаа во вчерашниот терористички напад врз луксузниот хотелски комплекс во главниот град на Кенија, Најроби, а меѓу жртвите се и еден ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Американскиот Стејт департмент во својата најнова серија совет и препораки за своите граѓани низ светот предупреди дека американските граѓани се постојана цел ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмалку 15 луѓе загинаа во вчерашниот терористички напад врз луксузниот хотелски комплекс во главниот град на Кенија, Најроби, а меѓу жртвите се и еден ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Сведок на судењето на Жоакин Ел Чапо Гузман во САД изјавил во вторникот дека на американските власти претходно им кажал дека обвинетиот нарко барон му платил ...
  сите 22 | | | веќе видена