Кадрифаково

  во

  Две лица се повредени од кои едно потешко во тешка сообраќајна несреќа која вчера вечерта се случила во близина на Штип кај селото Кадрифаково, информира МВР ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Поради сообраќајна незгода, магитралниот пат А-4, „Зубовска раскрсница“ - Ново село - Струмица од 20 часот е во целосен прекин, соопшти АМСМ. АМСМ претходно ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Камион се судри со „рено клио“ во струмичко сообраќајот во прекин, повредено едно лице Поради сообраќајна незгода, магитралниот пат А-4, „Зубовска раскрсница“ ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Поради сообраќајна незгода, магитралниот пат А-4, „Зубовска раскрсница“ - Ново село - Струмица од 20 часот е во целосен прекин, соопшти АМСМ. АМСМ претходно ...
  сите 44 | | | веќе видена