Кабул

    во

    Џихадистичката организација Исламска држава презеде одговорност за денешниот самоубистевн напад во авганистанскиот град Кабул, при што, според последните ...
    сите 34 | | | веќе видена

    Претставникот на рускиот претседател Владимир Путин, Замир Кабулов, денеска изјави дека Москва ќе се обиде да почне мировни разговори меѓу Владата на ...
    сите 34 | | | веќе видена