Јувентус

  во

  Напаѓачот на Рубин Казан, Алехандро Домингез е на пат да го комплетира трансферот во Валенсија. Аргентинскиот фудбалер беше еден од најзабележителните во ...
  | | веќе видена

  Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, според изборот на една од најголемите отворени спортски интернет мрежи "Бличер репорт", е меѓу најдобрите десет ...
  | | веќе видена

  Италијанскиот дневен весник Кориере дело спорт дознава дека на Чиро Ферара му се подготвува отказ од тренерската функција во Јувентус во случај на "кикс" во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бранителот на титулата и "нероазурите" во последните дуели не дозволија изненадување и со победи го визираа настапот во нокаут фазата Комплетиран е списокот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Барселона Интер Штутгарт и Олимпијакос го комплетираа елитнотот друштво на 16 најдобри фудбалски екипи на стариот континет .По крајот на првата натпреварувачка ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Според Кориере дело Спорт, раководството на Јувентус ќе го отпушти тренерот Чиро Ферара, ако тимот не победи на саботниот натпревар на гостувањето против ...
  сите 9 | | | веќе видена