Јуве

  во

  Поради можноста Кристијано Роналдо да биде приведен во САД, Јувентус оваа година ќе замине на турнеа во Азија и мечевите од Меѓународниот куп на шампиони ќе ги ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Џенова изминатиов викенд го шокираше Јувентус на домашен терен и му го нанесе првиот пораз на шампионот по пауза од 31 натпревар во Серија А, но само неколку ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Во Јувентус со голема нервоза ја чекаат одлуката на УЕФА за Кристијано Роналдо и неговата прослава по натпреварот против Атлетико Мадрид. Роналдо минатата ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Емре Џан беше еден од играчите кои одиграа исклучително квалитетно на тактички план во победата која ја оствари Јувентус над Атлетико Мадрид во неверојатниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Аргентинскиот напаѓач Пауло Дибала е на излез од Јувентус, а според тврдењата на добро упатениот италијански новинар Танкреди Палмери, Интер стапил во контакт ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ајакс и Јувентус ќе бидат ривали во четврт-финалето во Лигата на шампионите, откако двата тима в претходната рунда направија неверојатни пресврти. Ова ќе биде ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Фановите и на Џенова и на Јувентус се бесни и бараат рефундирање на парите за влезниците за вчерашниот меч меѓу двата тима, бидејќи на теренот не излезе ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев постигна гол за Џенова и со 2:0 го победи Јувентус, нанесувајќи му го на италијанскиот шампион првиот пораз во Серија А ...
  сите 43 | | | веќе видена

  По долго време, Јувентус денеска загуби во Серија А, Џенова инспирирана од Горан Пандев го зеде „скалпот“ на шампионот на Италија и славеше со 2-0. Италија ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Горан Пандев открива што се случувало на „Ферарис“ откако ја затресе мрежата на Јувентус за 2-0 пред најверните навивачи на Џенова, вели дека целиот стадион се ...
  сите 43 | | | веќе видена