Јута

  во

  Сте завршиле факултет, сте нашле работа, имате партнер, но прстенот и понатаму не сјае на вашата рака? Додека родителите се прашуваат што чекате, објаснувајки ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ванда Барзи, Американска која со сопругот Брајан Дејвид Мичел во 2002. година ја киднапирала 14-годишната Елизабет Смарт од Јута, денес, на запрепастување на ...
  | | веќе видена

  Антиоксидансите се природни материи во храната, кои го чуваат здравјето и го штитат организмот од слободни радикали. Тие се особено важни за нашиот имунолошки ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Судија во Северна Каролина врз основа на архаичен и малку познат закон, му наложил на љубовникот да исплати голема сума на пари на мажот со чија жена спиел. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Официјалната објава на пензионирањето, еден од најдобрите француски кошаркари во изминатите две децении ја проследи со видео снимка на својата фејсбук-страница ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Францускиот кошаркар Борис Диао реши да ја заврши кошаркарската кариера, а јавноста дозна за неговата одлука на интересен и уникатен начин. Диао објави видео ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Катлин Лунт (6) му помогнала на брат ѝ да ги измие прозорците и да ја среди кујната а нејзината мајка ѝ ветила за овие дополнителни задолженија: Барби кукла ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Таа има само дваесет квадрати,како мала гарсоњера и основна опрема – врата, прозори и кров. Ѕидовите се изградени од посебен материјал кој вклучува кокс и јута ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Новите снимки од огнената стихија во Калифорнија само потврдуваат дека станува збор за најголемиот пожар кој некогаш го зафатил тоа подрачје. Станува збор за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Маж од американската сојузна држава Јута, после караница со сопругата украл мал авион и со него се забил во сопствената куќа. Загинал на лице мсто. Дуане Јоуд ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Маж од американската сојузна држава Јута, после караница со сопругата украл мал авион и со него се забил во сопствената куќа. Загинал на лице мсто. Дуане Јоуд ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Маж од американската сојузна држава Јута после расправија со својата сопруга украл мал авион и со него се забил во куќата. Мажот починал на лице место. Дуен ...
  сите 23 | | | веќе видена