Јупитер

  во

  Овен Не сакаат да собираат пари на куп, туку повеќе сакаат секогаш да вложуваат, а не бегаат од ризичните инвестиции кои некогаш им се исплаќаат, а некогаш не. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Меркур е во тригон со Плутон, оваа недела ја одбележува една силна енергија која ќе ве придружува во текот на денот и позитивно ќе исцрпува, а вие вечерта ќе ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Ве очекува интересен состанок со лице кое е сосема спротивен карактер од вашиот, тоа малку ќе ви делува чудно на почетокот, но за ...
  сите 48 | | | веќе видена

  "Има проблеми со дишењето и болка во градите", ѝ велел мажот на Итната помош, тврди американскиот "TMZ". Барт Рејнолдс почина вчера на 82-годишна возраст од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Нема две планети кои се слични, и сите се доста чудни. Какви се тие чудни темни дамки во атмосферата на Венера? Дали е вообичаено планетите да имаат океани од ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во одреден момент од животот, кај секого се случува некаков очекуван или неочекуван пресврт. Астрологијата успешно може да предвиди што би можело да се случува ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во одреден момент од животот, кај секого се случува некаков очекуван или неочекуван пресврт. Астрологијата успешно може да предвиди што би можело да се случува ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Променлив период во кој ќе имате измешани чувства за блиските лица. Доколку сакате нешто друго од нив, слободно кажете им го тоа ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Вторник е пред нас, Месечината влегува во знакот на Овен а Меркур и Јупитер се во квадрат … Првиот аспект ќе ви ја даде потребната енергија за акција ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Денес е недела и Меркур тргнува во директен од со Лавот! Конечно придвижување на Меркур од ретроградната положба, конечно олеснување на сите сопирачки во ...
  сите 48 | | | веќе видена