Јулија Тимошенко

  во

  Рускиот претседател Владимир Путин доцнел на состаноците со голем број светски лидери, вклучувајќи ја и денешната средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ...
  сите 248 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин доцнел на состаноците со голем број светски лидери, вклучувајќи ја и денешната средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин доцнел на состаноците со голем број светски лидери, вклучувајќи ја и денешната средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин доцнел на состаноците со голем број светски лидери, вклучувајќи ја и денешната средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин доцнел на состаноците со голем број светски лидери, вклучувајќи ја и денешната средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин доцнел на состаноците со голем број светски лидери, вклучувајќи ја и денешната средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Москва, 16 јули 2018 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин доцнел на состаноците со голем број светски лидери, вклучувајќи ја и денешната средба со ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Сегашниот претседател на Украина Петро Порошенко беше четврт по ред, покажале резултатите од истражувањето. А дали во 2019 година Јулија Тимошенко ќе го засени ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Украинските инспектори ги истражуваат наводите дека поранешниот либиски лидер Моамер Гадафи, дал повеќемилионска донација во евра за претседателската кампања ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Украинските инспектори ги истражуваат наводите дека поранешниот либиски лидер Моамер Гадафи, дал повеќемилионска донација во евра за претседателската кампања ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Украинските истражители ги испитуваат наводите дека поранешниот либиски лидер Моамер ел Гадафи донирал повеќе милиони евра за претседателската кампања на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  - Американски адвокат поврзан со Украина, обвинет од специјалниот обвинител Роберт Мјулер кој ја води истрагата за наводно руско мешање во изборите во САД, се ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На интернет се појави видео со интервју на поранешниот лидер на Либија, Муамер Ел Гадафи кој што го дал за руската телевизија во 2009-та година. Либискиот ...
  сите 11 | | | веќе видена