Јулија

  во

  Различни композитори и различни музички стилови на едно пијано донесоа вчеравечер рускиот пијанист Илја Максимов и неговата партнерка Јулија Коќубан од Полска ...
  сите 53 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 53 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 53 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Јулија Коќубан е една од водечките пијанистки на нејзината генерација. Нејзиниот деби-албум „Шуман, Шопен, Бацевич" е оценет од музичката критика како еден од ...
  сите 53 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 53 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 53 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 53 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето” продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 53 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето” продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Кај родителите од една страна доминира ставот дека училницата е незаменлива за образовниот процес, а од друга страна владее стравот дека и вирусот ќе тргне во ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Црниот пантер Сај и леопардот Клеопатра имаат младунче старо осум месеци. Индискиот фотограф Мутун Хунугунд минал шест дена во Каранатаку на реката Кабин за да ...
  | | веќе видена

  Добар дел од својот живот го пренела во мемоарите „Јас, Маја Плисецка“, а во добар дел од книгата го опишувала животот на врвна балерина под советскиот режим. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Германската полиција веќе три дена ја копа и пребарува областа во близина на Хановер во потрага по телото на девојчето Мадлин МекКена, која исчезна пред 13 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Германската полиција извела ископувања во близина на Хановер трагајќи по докази во случајот за кој обвинителството тврди дека би можел да биде поврзан со ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Каталонскиот институт за статистика претстави уште еден доказ за тоа колку е снажно влијанието на Лионел Меси врз целиот регион. Според податоците на овој ...
  сите 4 | | | веќе видена