Југотон

  во

  Фронтменот на легендарното Бијело Дугме, Горан Бреговиќ отворено раскажал за дрогата во 70 тите и 80 тите како и неговите проблеми со овој порок. Тој признал ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Што се однесува до дрогата и рокенролот несомненео е дека се поврзани барем во голем дел од случаите низ светската музичка индустрија, но не само низ светот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Што е мое ќе си дојде“, пееше Дарио Панковски во истоимената песна што ја смести на својот седми студиски албум „Ако силно посакам“ (2016), но дури летово ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Едно од најдобрите балкански музички имиња, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ со својот концeпт, традиционалниот предновогодишен проект „Два света“, доаѓа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Едно од најдобрите балкански музички имиња, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ со својот концeпт, традиционалниот предновогодишен проект “Два Света”, доаѓа ...
  сите 12 | | | веќе видена