ЈСП

  во

  Жители на селата Долна и Горна Матка се обратиле до општината Сарај, до Град Скопје и до Министерството за транспорт и врски, со дописи во кои предлагаат како ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Нервоза и застој во сообраќајот предизвика сообраќајка, попладнево во центарот на Скопје, пишува 24 инфо. Кај Собранието автобус на ЈСП удри во “голф”, кој ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Скопјани секој ден се повеќе се жалат од услугите на ЈСП. Плаќаме, но не добиваме услуга каква што треба, се жалат тие. Како и секоја година во летниот ...
  сите 11 | | | веќе видена

   Дали има некултурни луѓе во автобусите и колку има инциденти на работното место? Макфире Шакири, која веќе 14 години работи како возач на автобус, на гости во
  сите 11 | | | веќе видена

  По барање на ЈСП Скопје, за овозможување на поголема видливост на возачите на јавниот превоз и непречено движење на автобусите, екипи на ЈП „Паркови и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во овие денови кога температурите се енормно високи, автобусите на ЈСП се почесто се расипуваат. И денес, иако што се вели ни денов не прекршил, веќе имаме ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Градот Скопје ја почна реконструкцијата на дел од коловозот од булеварот Партизански одреди, што е една од најфреквентните сообраќајници во градот. Екипите на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ во координација со ЈСП од утре (18.06.2019 година, вторник) ќе работат на поткастрување на гранките што се надвиснати над ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Скопјани деновиве револтирано пишуваат по социјалните мрежи и коментираат како автобусите на ЈСП секој ден се повеќе се расипуваат дури и во некои автобуси на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Оваа недела граѓаните револтирано пишуваат по социјалните мрежи и коментираат како автобусите на ЈСП секој ден се повеќе се расипуваат дури и во некои автобуси ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во моментов повторно се расипа автобус на ЈСП и покрај тоа што КУРИР утрово објави вест за честото расипување на автобусите во летниот период во изминатата ...
  сите 17 | | | веќе видена