ЈП Улици

  во

  Почитувани граѓани, почитувани новинари, За неполни 2 години од доаѓањето на СДСМ на власт, во општина Ѓорче Петров успеавме да реализираме низа проекти, кои ...
  | | веќе видена | слични

  Под мотото „Да градиме поубава и поздрава животна средина“, Јавното претпријатие „Камена Река“ од Македонска Каменица ја продолжува акцијата за одржување на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Под мотото „Да градиме поубава и поздрава животна средина“, Јавното претпријатие „Камена Река“ од Македонска Каменица ја продолжува акцијата за одржување на ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Истече рокот со кој спорд договорот од Преспа повеќе не смее да се користи Сонцето од Вергина од страна на јавни институции, знамиња и грбови на општини и ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Скопјани што се возат во двокатните автобуси на јавното сообраќајно претпријатие и седат на вториот кат доживуваат стрес од силните удари од гранки по ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Утринската ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Од ЈП „Водовод и Канализација“ најавија дека на ден 17.08.2019 (сабота), заради реконструкција на водоводна мрежа со пречник ф-5/4мм на бул. „Македонско ...
  сите 78 | | | веќе видена