ЈП Улици

  во

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Горан Талевски Почитувани, Неспособноста на Петровска и нејзиниот тим од директори на ЈП во комбинација со ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Вевчани, 20. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Пред една година во мојата предизборна програма јавно Ви ветив, чесно, домаќинско, транспарентно и отчетно работење, а се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Охрид, 19. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на општина Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски даде отчет за сработеното на локалната самоуправа во изминативе ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Град Скопје ја започна есенската акција за раззеленување на градот. Оваа есен приоритет е обновување на сите постојни дрвореди во градот и подигнување нови во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпријатието ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпријатието ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпријатието ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпријатието ...
  сите 8 | | | веќе видена