ЈП

  во

  ВМРО-ДПМНЕ, покрај сите предизвици со кои се соочува државата во моментов, наивно продолжува со ширењето на дезинформации, лаги и невистини, велат од општина ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Општина Центар со ангажирани 95 сезонски работници редовно и посветено се грижи за хигиената и чистотата на улиците и на тротоарите и спроведува успешни акции ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Скопје, 22 септември 2018 ВМРО-ДПМНЕ, покрај сите предизвици со кои се соочува државата во моментов, помалку наивно продолжува со ширењето на дезинформации, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Екипите на ЈП Водовод и канализација - Скопје во понеделник ќе вршат чистење и дезинфекција на десната комора од резервоарот во Драчево, па можно е да има ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Општина Центар реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ, покрај сите предизвици со кои се соочува државата во моментов, помалку наивно продолжува со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Зазеленувањето останува на врвот на листата на приоритети на Град Скопје. Го реконструиравме паркот на улица „Дижонска“ во вкупна површина од 5.860 метри ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност, истакна министерот за транспорт и врски Горан Сугарески за време на денешната посета на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност, истакна министерот за транспорт и врски Горан Сугарески за време на денешната посета на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност, истакна министерот за транспорт и врски Горан Сугарески за време на денешната посета на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Не се одвиваат никакви градежни работи на дворот, туку само на објектот, рече градоначалникот Петре Шилегов во изјава за „Република“, по обвинувањата дека ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Советот на општина Гостивар на денешната седница, не ја поддржа предлог одлуката за доделување на субвенции од 500 илјади денари за Јавното претпријатие ...
  сите 14 | | | веќе видена