Јовица

  во

  Ова е Нади Алими, се занимава со сточарство и поголемиот дел од денот го поминува тука. Во неговата фарма. Немањето на електрична енергија во последните денови ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Со мирен протест матичните лекари од Прилеп го искажаа својот револт против предлог договорите на Фондот за здравствено осигурување и строгата казнена ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека ...
  сите 51 | | | веќе видена

  По Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на екс-премиерот Никола Груевски. „Се наоѓам ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Во прекин е ископот на јаглен во рудникот “Брод – Гнеотино“. При преместувањето на багерот СР(с) 2002 дошло до згмечување на лентата помеѓу него и претоварниот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Членови на крагуевачки клан брутално го мачеше 24-годишниот Јовица Лешњак и двајца жандарми кои биле со него во друштво. Лешњак брутално е претепан и ...
  | | веќе видена

  Членови на крагуевачки клан брутално го мачеше 24-годишниот Јовица Лешњак и двајца жандарми кои биле со него во друштво. Лешњак брутално е претепан и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во новиот број на американското универзитетско списание „Езра“ се објавени избрани песни од поетот Јовица Тасевски–Етернијан во препев на англиски јазик од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во новиот број на американското универзитетско списание „Езра“ се објавени избрани песни од афирмираниот македонски поет Јовица Тасевски–Етернијан препеани на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во новиот број на американското универзитетско списание „Езра“ се објавени избрани песни од афирмираниот македонски поет Јовица Тасевски–Етернијан препеани на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Критичкото оценување на вестите и медиумската писменост на младите во напливот на лажни вести и пропаганда е од големо значење. Искуствата и анализите ...
  сите 2 | | | веќе видена