Јовановски

  во

  Екипата на Кул Здравје е освојувач на Купот на Македонија за помлади петлиња, односно генерација 2005. На финалниот натпревар кој се одигра на тренинг центарот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Екипата на Кул Здравје е освојувач на Купот на Македонија за помлади петлиња, односно генерација 2005.На финалниот натпревар кој се одигра на тренинг центарот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Долгогодишниот македонски репрезентативец Дејан Јовановски, преку отворено писмо го поздравува изборот на Перо Антиќ за нов претседател на КФСМ, на местото на ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Mенаџментот на БМЈ Медиа Гроуп и 1ТВ и Бојан Јовановски донесоа одлука за донација од 10. 000 евра која ќе ѝ биде доделена на нашата евровизиска претставничка ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Менаџментот на БМЈ Медиа Гроуп и 1ТВ и Бојан Јовановски донесоа одлука за донација од 10. 000 евра која ќе и биде доделена на нашата евровизиска претставничка ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Литературата и уметноста не признаваат јазични и територијални граници, а Македонската книжевна визита што традиционално во месецот на сесловенските ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Премиерата на првиот македонски филм, режиран од македонски режисер, се случила на денешен ден пред 58 години. На 18 мај 1961 година во скопското кино Култура ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во МАНУ денеска се одржува свеченост по повод роденденот на академик Ѓорѓи Филиповски, единствениот жив од тројцата основачи на оваа институција. Тој на 6 мај ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Академијата на науките и уметностите на Република Северна Македонија (МАНУ) денеска одбележува 100 години од раѓањето на академик Ѓорѓи Филиповски. Во рамки на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Академик Ѓорѓи Филиповски, единствениот жив од тројцата основачи на МАНУ, на 6 мај наполни 100 години, а денес во 12 часот во Академијата ќе се одржи свеченост ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Академијата на науките и уметностите на Република Северна Македонија (МАНУ) денеска одбележува 100 години од раѓањето на академик Ѓорѓи Филиповски. Во рамки на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Академијата на науките и уметностите на Република Северна Македонија (МАНУ) денеска одбележува 100 години од раѓањето на академик Ѓорѓи Филиповски.Во рамки на ...
  сите 17 | | | веќе видена