Јовановска

  во

  Во рамките на манифестацијата „Кавадаречка културна есен“ вечерва со почеток во 19 чаот во галеријата про домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци ќе ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Краткометражниот македонски филм „Малина“, во режија на Анастасија Лазарова-Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ, односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Краткометражниот македонски филм „Малина“ во режија на Анастасија Лазарова Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Краткометражниот македонски филм „Малина“ во режија на Анастасија Лазарова Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Краткометражниот македонски филм „Малина“ во режија на Анастасија Лазарова Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Чичко Теодор штотуку го измери нивото шеќер во крвта, а резултатот е 4,4. Како што вели тој, дека има дијабетес дознал пред 14 години. Иако има 72 години, вели ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Повеќе од 7000 жени со врескање и овации го пречекаа Здравко Чолиќ во распродадената арена „Борис Трајковски“ во Скопје. Балканската ѕвезда скромно и со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На 14 ноември се одбележува Светскиот ден на дијабетесот чие мото годинава е „Дијабетесот го засега секое семејство“. – Со цел да бидеме дел од светското ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Да читеме и анализираме со одредена доза на скептицизам, доста со манипулации, медиумската писменост ќе го победи духовното ропство во 21 век, се дел од ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Помеѓу верските заедници во Македонија генерално постои разбирање, но постојат и голем број проблеми. Република Македонија како етнички и верски хетерогено ...
  сите 3 | | | веќе видена