Јовановиќ

  во

  Сите што предложија и гласаа за пристапување кон измена на Уставот со цел прoмена на името на државата и идентитетот на нацијата се соочуваат со долгогодишни ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Светскиот Македонски Конгрес и Македонското меѓународно движење за човекови права до Основно јавно обвинителство – Скопје, поднесоа кривична пријава на 113 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалифукуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалификуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалифукуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалифукуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
  сите 64 | | | веќе видена

  КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ, МИНИСТРИТЕ И 80 ПРАТЕНИЦИ КОИ ГЛАСАА ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН ИЗМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРOМЕНА НА ИМЕТО НА ДРЖАВАТА И ИДЕНТИТЕТОТ ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Кошаркарите на МЗТ Скопје во третиот обид се израдуваат на првата гостинска победа АБА2-лигата и тоа кај Вршац со 95-88. Тимот од скопски Аеродром беше одлучен ...
  сите 29 | | | веќе видена

  При вчерашната дебата на 1ТВ, водителот Чомовски постави директно прашање на Бранимир Јовановиќ – „Зошто ги елиминиравте капиталните инвестиции во здравство и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во врска со објавените наводи во некои портали дека компанијата „Адриа Медиа Груп“ од Белград го напушта „Слободен печат“, издаваштвото ја известува јавноста ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Новиот пакет на даночни мерки ја зовре и економската сцена во државава. Бизнисите особено реагираат на зголемувањето на ДДВ-то и промената од пропорционален на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На неполн час пред почетокот на дуелот во Белград помеѓу Црвена Ѕвезда и Ливерпиул, преполниот стадион „Рајко Митиќ" (поранешна „Маракана"), ја поздрави ...
  сите 6 | | | веќе видена