Јована

  во

  Неодамна пејачот Жељко Јоксимовиќ во изјава за хрватските медиуми откри неколку детали од приватниот живот кој до сега не ги кажал во јавност.Иако до сега во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Таа се прослави со учеството во спотот на Саша Ковачевиќ за песната „Како после нас“, а подоцна стана и мисица. Убавата Јована Швоња денес важи за една од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Жељко Јоксимовиќ (46) за хрватските медиуми откри неколку детали од приватниот живот кои јавноста досега не ги знаела. Имано, пејачот кој во неколку наврати ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Православните христијани денеска го празнуваат празникот Собор на Свети Јован Крстител. Дел од Македонците овој ден го празнуваат како семејна слава, а Јован и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Традиционалното обележување на Водици и пливањето по Светиот крст е одржано и во Земун, каде што прва до крстот дојде 18-годишната Јована Лепосавиќ од Белград, ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Гимназијалката Јована Лепосавиќ (18) прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Младата белграѓанка која пред четири години ја ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Осумнаесетгодишната гимназијалка Јована Лепосавиќ прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Младата белграѓанка која пред ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Осумнаесетгодишната гимназијалка Јована Лепосавиќ прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Според срспките медиуми младата ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Вложиле голема сума пари, за на децата да им обезбедат убава иднина.Иако живета во луксузен комплекс, Јована и Жељко Јоксимовиќ им станало тесно со три деца, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Колку сме толерантни како општество кон лицата со попреченост и со посебни потреби и уште колку треба да работиме на подигнување на јавната свест – е темата на ...
  | | веќе видена

  Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ прв пат во медиумите продовори за купувањето на вилата на Сењак но открива дека сопругата Јована едно време против идејата да ...
  сите 14 | | | веќе видена