Јотовски

  во

  Репрезентацијата на Русија е прв полуфиналист на женското Европско првенство во ракомет кое се игра во Франција. Русинките кои се актуелни олимписки шампионки, ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Томислав Јотовски можеби ќе треба да биде изложен на операција на десното рамо, доколку на снимките се потврди дека има скината тетива. Најдоброрангираниот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шеста година по ред, традиционално започна МТП ОПЕН 2018 турнир во машка конкуренција, поединечно и во игра на двојки. Оваа година прв носител на турнирот во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Секој понеделник стандарно АТП (Асоцијацијата на тениските професионалци) ја објавува најновата ранг листа на која нема промени кога е во прашање самиот врв. ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Македонските тесенири, Стефан Мицов и Бесир Дургути успешно ги минаа квалификациите и ќе бидат дел од главната фаза на ИТФ фјучерсот во Нови Сад, Србија. Мицов ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонските тенисери, Томислав Јотовски, Горазд Србљак, Стефан Мицов и Бесир Дургути денеска имаа свои настапи на ИТФ фјучерсот во Нови Сад, Србија. Јотовски ...
  сите 6 | | | веќе видена