Јосип

  во

  Во таборот на Словенија владее очигледно силен оптимизам пред утрешниот натпревар од 2. коло во Групата Г од квалификациите за пласман на ЕП 2020. Македонија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Католичкиот свештеник бил избоден пред десетина шокирани верници во текот на утринската миса во црквата Свети Јосип во Монтреал во Канада. Полицијата во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Политичарите што ја водеа Србија пред Вучиќ покажаа што можат и затоа беа принудени да заминат, нов или трет тим, не е на повидок, констатира љубљанско „Дело“ ...
  сите 209 | | | веќе видена

  На денешен ден - 20 март 20 март 2019 43.п.н.е.- Роден е Публиј Овидиј Насон, еден од најталентираните римски поети, пријател на Вергилиј и Хорациј. Во своите ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По историскиот успех минатото лето на фудбалскиот Мундијал во Русија, репрезентацијата на Хрватска квалификациите за следното Европско првенство во 2020 година ...
  сите 10 | | | веќе видена

  По историскиот успех минатото лето на фудбалскиот Мундијал во Русија, репрезентацијата на Хрватска квалификациите за следното Европско првенство во 2020 година ...
  сите 10 | | | веќе видена

  По историскиот успех минатото лето на фудбалскиот Мундијал во Русија, репрезентацијата на Хрватска квалификациите за следното Европско првенство во 2020 година ...
  сите 10 | | | веќе видена