Јосиф

  во

  Свештеник е избоден со нож во текот на литургијата во Базиликата на Свети Јосиф во Монтреал, а полицијата веднаш го привела напаѓачот. Свештеникот Клод Гру, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Остарениот лидер се повлекува од претседателската функција, но ја задржува цврсто својата власт. За многумина во Кремљ, оркестрираните настани во соседен ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Претставата „Демократија“ од рускиот поет, нобеловец и добитник на Златниот венец на Струшките вечери на поезијата, Јосиф Бродски, синоќа беше премиерно ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Претставата „Демократија“ од рускиот поет, нобеловец и добитник на Златниот венец на Струшките вечери на поезијата, Јосиф Бродски, синоќа беше премиерно ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Блерим Река прв ја поднесе својата кандидатура за претседател на државата до ДИК. На 21 март истекува рокот во кој треба да се поднесат кандидатурите за ...
  сите 234 | | | веќе видена

  На денешен ден - 19 март 19 март 2019 1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко на трите крала - Франсое Втори, Шарл Деветти и Анри Трети. Во текот на ...
  сите 9 | | | веќе видена